Karykatura w 100 sekund czyli najszybszy karykaturzysta na wesele i event

405

Czy możliwe jest narysowanie dowcipnej karykatury w zaledwie 100 sekund? Polski karykaturzysta, nazywany jednym z najszybszych karykaturzystów świata co kilka dni pokazuje, że dla niego to nic nadzwyczajnego

Mistrz kreski na firmowy event i wesele

Wyobraź sobie wesele, firmowy event albo targi branżowe. Na takie między innymi imprezy zapraszani są karykaturzyści eventowi. Dużo osób, które chciałyby jak najszybciej zostać narysowane i wrócić do domu z niezwykłą pamiątką – swoją dowcipną karykaturą. Jeśli karykaturzysta będzie rysował 10 albo 15 minut jedną osobę – wielu chętnych szybko ucieknie od jego stanowiska. Bo ile trzeba czekać, jeśli przed tobą w kolejce czeka już kilku chętnych? Godzinę? Tyle czasu na pewno nie masz i szybko zrezygnujesz.

Błyskawicznie rysowane karykatury na żywo

Co innego, gdy karykaturzysta jest doświadczonym mistrzem kreski. Gdy na wykonanie jednej karykatury potrzebuje średnio 100 sekund. Jeśli nie wierzysz, że to w ogóle możliwe – raczej nigdy nie będziesz miał okazji poznać mistrza karykatury. Takiego, który tylko w ostatniej dekadzie stworzył ponad 50 tysięcy karykatur. Od Australii przez Europę, po USA. Bo najlepsi w tej branży zapraszani są na imprezy, aby zaprezentować swój niezwykły talent nie tylko w swoim kraju.

Niektóre osoby uważają, że nie ma szans, aby taki dowcipny szkic nie jest efektowny. Nie może konkurować z kilkugodzinną karykaturą wykonaną przez innych twórców. Pewnie osoba narysowana nie jest podobna? Błąd. To nie czas wykonania decyduje o poziomie artystycznym dzieła, lecz talent artysty.

Najszybszy rysownik karykaturzysta

Gdy Szczepan Sadurski (to jego prasa w Nowym Jorku okrzyknęła”jednym z najszybszych karykaturzystów świata”) jest pytany jak to możliwe, że jedną karykaturę rysuje w rekordowym czasie, odpowiada: – Wystarczy postawić tylko te kreski, które są niezbędne.

O tym karykaturzyście znajdziesz mnóstwo informacji w sieci, nie tylko w języku polskim. Znają go wszyscy, którzy choćby pobieżnie poznali świat karykatury i którym zdarzyło się zaglądać do polskiej prasy, gdzie od lat publikuje.

Karykatura, to sztuka wyjątkowa i rzadko spotykana, ale równocześnie uwielbiana przez wielu z nas. Tych, których doszli w niej do mistrzostwa i tworzeniem dowcipnych portretów od lat zajmują się na co dzień, można w naszym kraju policzyć na palcach jednej ręki.

Karykaturzysta na event

Z rysowania Sadurski żyje od zawsze. Mówi, że urodził się z ołówkiem w ręku. Zaproszenie tej klasy artysty, który będzie tworzył karykatury na żywo na firmowym evencie albo wspaniałym weselu – to wyjątkowa atrakcja.

Dodajmy, że honorarium wcale nie jest najwyższe, a np. przez 4 godziny imprezy powstanie tyle karykatur, co narysowałoby kilku zaproszonych karykaturzystów. Nie należy się dziwić, że ten znany twórca karykatur kalendarz ma zapełniony na wiele miesięcy przed terminami imprez.

Jak zaprosić tej klasy karykaturzystę? Jak dowiedzieć się, czy jeszcze ma wolny termin, który cię interesuje? Wystarczy wejść na Karykatury.com i w e-mailu podać: termin, miejsce imprezy (miejscowość), rodzaj imprezy i planowaną liczba uczestników. Jeśli termin będzie wolny, szybko otrzymasz wycenę. Goście Twojej imprezy na pewno docenią kunszt mistrza oraz fakt, że go zaprosiłeś i dałeś im możliwość skorzystania z jego umiejętności.

5/5 - (2)