Jak przygotować się do zdjęć ślubnych? – Porady eksperta

490

To pytanie wydaje się dość głupie, nieprawdaż? – ,,przecież wystarczy zrobić to to to – i będzie dobrze” – otóż, z jednej strony tak, ale z drugiej – pomyślcie, druga taka okazja się nie wydarzy w waszym życiu, dlatego też lepiej jest zaufać komuś, kto się na tym zna, aby wasze zdjęcia wyszły idealnie, nieprawdaż? Dlatego też, dzisiaj prezentujemy wam poradnik – jak przygotować się do zdjęć ślubnych!

Pozowanie do zdjęć

Krótki spacer we dwoje jest idealny do tego, aby rozpocząć waszą idealną sesję ślubną. Wystarczy, że złapiecie się za ręce i pójdziecie wolno w obranym kierunku. Fotograf wykonuje zdjęcia zwykle z większego dystansu. Możecie wtedy kierować wzrok w dowolny punkt poza kadrem, który przyciągnie waszą uwagę. Jeśli jednak to wam nie odpowiada, to pozycja siedząca również nadaje się do tego, aby fotograf zrobił wam idealne zdjęcie ślubne.

Fotografia ślubna z oddali da neutralną perspektywę, natomiast zdjęcie z bliska zaakcentuje waszą obecność w kadrze. Możecie złapać się za ręce lub pozostawić je swobodnie przy sobie. Wybór należy do was – jednakże musicie pamiętać o tym, aby wszystko wcześniej z fotografem przedyskutować. Przecież nie jest tam od tego, aby robić wam niechciane przez was zdjęcia, tylko do tego, aby wam pomóc wypełnić wasz album pięknymi wspomnieniami, czyż nie?

Nie zapomnij porozmawiać z kapłanem!

Większość szczegółów związanych z waszą fotografią ślubną w kościele można załatwić na pół godziny przez uroczystością. Jednakże, wiadomo jak to w praktyce wygląda – do księdza ustawia się zazwyczaj kolejka: para młoda, rodzice, kościelny, i tak dalej – nie ma wtedy czasu aby określić, gdzie fotograf może się poruszać, dlatego też lepiej też jest porozmawiać z księdzem o tym dzień lub dwa wcześniej, aby ustalić szczegóły, ponieważ świątynie i księża są różni i czasami ciężko jest wyczuć granicę, co może być ważne – a co nie. Dlatego też, jeśli chcecie otrzymać zdjęcia z lepszego ujęcia, lepiej jest zapytać o pozwolenie na to wielebnego, który będzie obsługiwał tą uroczystość.

Uśmiech jest najważniejszy

Wydaje się, że to takie proste, czyż nie? Jednakże życie nie jest taki proste – każdy przecież wie co się dzieje podczas wieczoru panieńskiego (albo kawalerskiego) – dlatego też czasami możemy wręcz nie mieć ochoty na to, żeby się uśmiechać. Jednakże czy ból głowy to odpowiednia wymówka na to, że zdjęcia ślubne wyjdą kiepsko, bądź też źle? Dlatego też, nieważne jak się czujecie – postarajcie się cały czas trzymać głowę wysoko oraz szerokie uśmiechy na ustach – w przyszłości podziękujecie sami sobie za to, że wtedy się postaraliście.

Źródło: https://udany-weekend.pl/

5/5 - (3)