Najlepsze sposoby na przechowywanie pamiątek ze ślubu

395

Fotografie ślubne to coś, co większość par traktuje jako skarb, ponieważ długo przygotowywali się do sesji ślubnej, jednakże przechowywanie ich, po latach może być nieco problematyczne. Jak przechowywać fotografie ślubne, aby mimo upływu lat, nadal zachowały wasze najlepsze życiowe momenty?

Kopia cyfrowa

Cyfrowe kopie zdjęć na fizycznym nośniku to podstawa, jeśli chodzi o prawidłowe przechowywanie zdjęć z waszego ślubu, jednakże kiedy już je otrzymacie, zróbcie we własnym zakresie kolejne kopie, z racji tego, że płyty CD-DVD nie są tak trwałe jak kiedyś – poleganie na jednym egzemplarzu przez kilkadziesiąt lat nie jest zbyt dobrym pomysłem. Z racji tego że technologia cały czas się rozwija – ,,wrzucenie” tych zdjęć na hostingi (na przykład dysk google) – może być również świetnym pomysłem na to aby wydłużyć nieco życie waszych zdjęć.

A co się dzieje z niewłaściwie przechowywanymi kopiami?

Fotografie które są przechowywane w niewłaściwy sposób (na wierzchu, nastawione na działanie słońca, etc) mogą wyblaknąć, zetrzeć się, pognieść się czy podrzeć. Trzymanie ich w dobrze zorganizowanym albumie chroni przed wieloma tymi skutkami, ale tylko pod warunkiem, że wybierzecie właściwy album. Plastik i papier, z których wykonane są niektóre albumy, zawiera szkodliwe składniki chemiczne. Uważajcie także z podpisywaniem zdjęć: atrament z wielu długopisów również może być szkodliwy. Dla pewności zostawcie zdjęcia niepodpisane; możecie dodać opis pod nimi – rzecz jasna odpowiednio dobranym piórem czy długopisem.

W dłuższej perspektywie mogą one sprawić, że zdjęcia zżółkną, wyblakną lub jeszcze inaczej zmienią swoje oryginalne kolory. Dlatego też, najlepiej jest zapytać się profesjonalnego fotografa o albumy zdjęciowe które będą odpowiednie do długiego przechowywania waszych zdjęć. Fotografie również dobrze poradzą sobie zamknięte w kartonowym pudle. Niezależnie od tego, czy będziecie trzymać je w pudełku, czy w ładnie zorganizowanym albumie, pamiętajcie, by przechowywać je w miejscu suchym i o niskiej temperaturze – to zapobiegnie zawijaniu się rogów i pękaniu powierzchni zdjęć.

Źródło: https://arti.org.pl/

5/5 - (3)