Ciekawe porady dla tych, co chcą się ożenić za niedługo!

520

Każdy wie, że koronawirus sporo przesunął, jeśli chodzi o imprezy ślubne. Jednakże nadal trzeba planować, przesuwać, oraz nastawiać się do tego, co powie nam rząd. Jednakże pomijając te przykrości – dziś przedstawimy wam ciekawe porady, które mogą wam pomóc w organizacji waszego wesela!

Poproś o kopię cyfrową zdjęć!

Cyfrowe kopie zdjęć na fizycznym nośniku to podstawa, jeśli chodzi o prawidłowe przechowywanie zdjęć z waszego ślubu, jednakże kiedy już je otrzymacie, zróbcie we własnym zakresie kolejne kopie, z racji tego, że płyty CD-DVD nie są tak trwałe jak kiedyś – poleganie na jednym egzemplarzu przez kilkadziesiąt lat nie jest zbyt dobrym pomysłem. Z racji tego że technologia cały czas się rozwija – ,,wrzucenie” tych zdjęć na hostingi (na przykład dysk google) – może być również świetnym pomysłem na to aby wydłużyć nieco życie waszych zdjęć.

Pamiętaj o przemyślanym wyborze fotografa

Przed wyborem danego profesjonalnego fotografa powinniśmy sprawdzić jego portfolio, a w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na zdjęcia wykonywane w kościele. Odpowiednio wykonane zdjęcia w świątyni są bardzo trudne do wykonania dla kogoś, kto nie ma przy tym odpowiedniego doświadczenia. Wymaga to dużej sprawności fotograficznej oraz wiedzy na temat zachowań w danej chwili. Duże umiejętności muszą iść w parze z odpowiednim sprzętem, który poradzi sobie ze słabym oświetleniem w takim miejscu. Poza tym, dzięki zwróceniu uwagi na taki stan rzeczy będziemy mogli od razu zobaczyć czy punkt widzenia fotografa nie jest zbyt rozbieżny z naszymi oczekiwaniami. Jeśli chodzi o zdjęcia już z przyjęcia weselnego należy dowiedzieć się do której godziny zostaje fotograf. Ważnym aspektem jest też dojazd, czy jest on wliczony w cenę lub co z ewentualnym noclegiem. W portfolio patrzymy najbardziej na ujęcia na jakichś nam najbardziej zależy, czyli np. pierwszy taniec, pocałunek, czy też nałożenie obrączek. Naturalne jest to, że im bogatsza oferta danego fotografa, tym cena rośnie. Przy wyborze profesjonalisty powinno się już mieć ustalone mniej więcej czego oczekujemy, czyli ile chcemy mieć zdjęć, czy chcemy mieć sesję plenerową w ten sam dzień czy w inny i tak dalej. Reportaż ślubny też jest rzeczą dosyć względną, jedne pary wolą zacząć go od razu od mszy, ewentualnie od błogosławieństwa. Niektóre Panny Młode podczas wizyty w salonie fryzjerskim otoczone są przez fotografów czy kamerzystów, tak więc musimy zastanowić się na czym nam zależy i jaki chcemy osiągnąć efekt.

5/5 - (2)