Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa ślubnego na Śląsku?

356

Wybór fotografa ślubnego na Śląsku wcale nie musi być taki trudny, jak by się mogło wydawać. Jedyne, co musimy, to zwrócić uwagę na kilka aspektów, a wtedy wszystko przebiegnie sprawnie, a my będziemy mogli liczyć na fantastyczną pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Tylko o jakich aspektach mowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając fotografa ślubnego ze Śląska? Odpowiadamy!

Doświadczenie fotografa ślubnego

Wiele par wychodzi z założenia, że każdy fotograf ślubny ze Śląska może sprawdzić się na przyjęciu weselnym. Jednak nie jest to prawdą i warto mieć tego świadomość, jeśli marzy nam się piękna pamiątka z dnia ślubu. Fotografia ślubna różni się od fotografii studyjnej, czy portretowej. Kluczem do sukcesu jest umiejętność opowiadania historii przez zdjęcia, łapanie ulotnych momentów, uczuć, czy emocji.

Takie rzeczy potrafi tylko fotograf, który w branży ślubnej zdobył już doświadczenie i wie, jak pracować, by zapewnić parze wyjątkową pamiątkę. Dlatego, gdy będziemy szukali kogoś dla siebie, to upewnimy się, że mamy do czynienia z doświadczonym fotografem ślubnym.

Oferta

Istotne znaczenie powinna mieć też dla nas sama oferta, czyli to, co oferuje nam fotograf i w jakich godzinach pracuje. Nie zapominajmy również o sprawdzeniu, że zapewnia swoje wsparcie na wszystkich najważniejszych etapach dnia, czy tylko na wybranych. Dodatkowo warto sprawdzić, jak wyglądają kwestie dojazdy i sporządzenia umowy.

Portfolio

Portfolio to dla nas najlepszy sposób na określenie, czy podoba nam się styl pracy fotografa ze Śląska, czy też nie. Dlatego, gdy będziemy na etapie wyboru, to warto poprosić, by każdy potencjalny kandydat udostępnił nam do wglądu swoje prace. Dobrym pomysłem może okazać się również poproszenie o pokazanie zdjęć z jednego zlecenia, ponieważ portfolio to zbiór najlepszych zdjęć, a cały reportaż ślubny pokazuje, z jakim fotografem mamy do czynienia.

Cennik

Zwykle mówi się, że dobrego fachowca nie należy oceniać po tym, ile bierze za swoje usługi, tylko po umiejętnościach. Jednak posiadanie określone budżetu sprawia, że musimy też ustalić, czy stać nas na usługi danego fotografa, bo dzięki temu jesteśmy też w stanie uniknąć problemów finansowych.  Zazwyczaj specjaliści z dużych miast jak np. fotograf ślubny z Katowic będzie miał wyższe stawki niż lokalni usługodawcy w małych miastach i wsiach.

Dlatego, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, to warto oszacować pełne koszty, jakie wiążą się ze współpracą. Na pewno wybór profesjonalny pozwoli nam uniknąć problemów finansowych, czy rozczarowania, ponieważ to zwykle on oferuje swoje usługi w przystępnych cenach.

Opinie innych klientów

Kluczowe znaczenie powinny mieć dla nas również opinie innych klientów, zwłaszcza jeśli nie wiemy, czy postawiliśmy na odpowiedniego fotografa. Aby zweryfikować opinie innych klientów, nawet nie musimy ruszać się z domu. Wystarczy, że będziemy dysponowali telefonem z dostępem do sieci, a szybko zbierzemy potrzebne informacje.

W tym zadaniu na pewno pomoże nam wyszukiwarka internetowa, czy media społecznościowe. Poza tym nie zapominajmy, że internauci chętnie dzielą się opiniami o fotografach ślubnych ze Śląska na serwisach branżowych, czy tematycznych formach internetowych. Już kilka takich opinii wystarczy, by wyrobić własne zdanie i ustalić, czy nasz wybór był słuszny, czy też nie. 

5/5 - (2)