WESELE WIOSNĄ

346

Wiosna to niezwykła pora roku, na którą wszyscy czekają. Robi się ciepło, a dni są coraz dłuższe. Przyroda budzi się do życia. Mamy możliwość obserwowania drzew i krzewów pokrywających się zielonymi liśćmi. Na łąkach oraz polanach kwitną pierwsze kwiaty. Coraz chętniej spędzamy czas poza domem. Długie spacery czy relaks w ogrodzie w ciepłe wiosenne dni jest niezwykle przyjemny.

Nic więc dziwnego, że wiosenny ślub to po długiej i mroźnej  zimie może okazać się strzałem w 10! Wraz z pierwszymi ciepłymi promieniami słońca, mamy zdecydowanie lepsze samopoczucie. Zmęczeni ponurą aurą, chętnie rezygnujemy z ciepłych płaszczy i grubych swetrów, na rzecz kwiecistych sukienek czy lekkich marynarek. Z przyjemnością spędzamy czas z bliskimi, więc wesele będzie to tego idealnym rozwiązaniem. Pozwól się przekonać do wiosennego pomysłu agencji ślubnej Czary Marry.

WIOSENNE KWIATY I DEKORACJE

Wiosna, zielona pora roku kojarzy się z naturalnością, kwiatami, świeżością, romantyzmem, ale także kolorami.

Giełdy kwiatowe zaczynają tętnić życiem. Wybór kwiatów jest ogromny. Ograniczeń co do wyboru jest naprawdę mało, bez problemu znajdziecie swoje ulubione gatunki. Również  możecie pozwolić sobie na miks różnych rodzajów i kolorów. Tak naprawdę stopuje Was tylko wyobraźnia. Na Waszym weselu może pojawić się cała paleta żywych, soczystych kolorów lub miks pięknych i wyrazistych zieleni. Wiosna to też świetna pora roku na wykorzystania łąki, jako motywu przewodniego. Pięknie pachnące zioła, polne kwiaty dadzą niesamowity klimat Waszej sali weselnej.

Idealne również będą wszystkie naturalne dodatki. Lniane obrusy, drewniane czy jutowe podkładki to elementy, które mogą pięknie urozmaicić wiosenne kompozycje kwiatowe, a także będą kropką nad i do niepowtarzalnych dekoracji ślubnych.

WIOSENNY STRÓJ I DODATKI

Organizując ślub zimą czy latem zdecydowanie dokładniej musimy przemyśleć nasz strój. Wydaje się, że większość sukien ślubnych jest projektowanych właśnie z myślą o wiosennych ślubach. Długie, tiulowe spódnice mogą być zbyt ciepłe na gorące lato. Znowu górne części, najczęściej odkryte i bez rękawów nieodpowiednie na mroźną zimę. Wiosną, tak naprawdę możemy pozwolić sobie na wszystko. Świetnie sprawdzą się suknie z długim rękawem, ale także stylowe kombinezony, zadziorne, krótkie sukienki czy klasyczne eleganckie “rybki” z odkrytymi plecami.

Mamy też ogromne możliwości, aby poszaleć z dodatkami. Nasz ślubny strój możemy urozmaicić nietypowymi kolorowymi obcasami. Kolczyki z motywem kwiatowym niesamowicie wkomponowały się w wiosenny klimat. Dodatkowo przyszłe Panny Młode mogą pomyśleć o wianku lub grzebyku we włosach z żywych kwiatów. 

MENU WIOSENNEGO WESELA

Słowami kluczowymi dla wiosennego menu weselnego powinny być wyrazy takie jak: lekkość i świeżość. Co za tym idzie, na stole nie może zabraknąć nowalijek czy świeżych warzyw i owoców. 

Po mroźnych miesiącach, mamy ochotę na lekkie zupy, dużo warzyw i kolor na talerzu. Warto więc, aby w weselnym menu znalazło się miejsce dla aromatycznych pozycji wykorzystujących dostęp do sezonowych warzyw i przypraw, które daje tylko wiosna. Ciekawą opcją jest też możliwość podawania grillowanych potraw i dodatków.

Również desery i tort powinny być lekkie i mocno sezonowe. Ciasta z owocami,  lekkie musy czy patery z owocami będą cieszyć się dużym powodzeniem.

WIOSENNY ŚLUB – czy warto?

Myśląc o dacie swojego ślubu, warto pamiętać, że to przede wszystkim jest Wasz dzień i należy zorganizować go tak, jak chcecie. Jednak jest parę istotnych kwestii, które powinny spowodować, że poczujecie, że wiosenne wesele to jest to o czym marzycie. Pogoda, często jest idealna. Dni są słoneczne, ale brak letnich upałów. Możliwość organizacji ślubu w plenerze, w pięknej wiosennej aurze.  Natura budząca się ze snu będzie idealnym tłem do ślubnych zdjęć. Wykonawcy, którzy w “szczycie sezonu” mają zajęty grafik tu pewnie będą bardziej dostępni. Również Wasi goście powinni być bardziej dostępni. W letnie miesiące wiele osób planuje urlop. Dostęp do kwiatów oraz owoców i warzyw to kolejny ważny punkt. Czy jeszcze trzeba kogoś przekonywać?

5/5 - (1)