Zabawy ślubne

351

W opowiadaniach z niemal każdego wesela znajdziemy te o zabawach ślubnych. Jedne są bardzo śmieszne, drugie trochę mniej – szczególnie po alkoholu. Przedstawiamy przegląd zabaw ślubnych. Do wyboru, do koloru ! 

Zdobywanie fantów

Wodzirej imprezy wybiera 6-8 osób, a następnie ustawia dwa krzesła, na których siada Para Młoda. Głównym zadaniem wybranych osób, jest przyniesienie wymienionej przez prowadzącego rzeczy i położenie go przed Młodą parą. Rzeczy mogą być przeróżne, takie jak owoce, biustonosz, portfel czy but. Osoba, która zrobi to ostatnia odpada. Jeśli chcecie taką zabawę na weselu, uzgodnijcie listę rzeczy, żeby nie było zakłopotania na twarzach gości. 

Wróżba dla Pary Młodej

Zasady są banalnie proste. Para Młoda siada tyłem do siebie na krzesłach. Każdy z nich trzyma dwa buty- jeden swój, drugi małżonka. Prowadzący zadaje różne pytania, np. kto lepiej prowadzi samochód- wtedy podnosi się but albo Pani Młodej ( jeśli to ona lepiej prowadzi ) albo Pana Młodego. Młodzi nie mogą się do siebie odwracać i udzielają odpowiedzi w tym samym czasie. 

Rodzinne zmagania

Trzeba skompletować dwa zespoły, które składają się z ok. 7 osób. Każda z nich ma swoje imię, np. mama, tata, babcia, słoń, listonosz, kurier, kot. Prowadzący czyta opowiadanie, a uczestnik słyszący swoją nazwę musi przelecieć stół w około a później usiąść na swoim miejscu. Za każde dobrze wykonane zadanie przyznawane są punkty. Zabawy należy do tych z kategorii kulturalnych. 

Gazetowy taniec

Para młoda wybiera parzystą liczbę uczestników. Każda para dostaje gazetę na której musi zatańczyć. Co jakiś czas gazetę trzeba złożyć na pół. Wygrywa para, która najdłużej utrzyma się na gazecie. 

Kareta

Potrzebujemy znaleźć około dziewięciu ochotników. Prowadzący czyta opowiadanie „Królowa i Król jadą na przejażdżkę karetą. Jest woźnica, dwa konie, cztery koła…” Każdy uczestnik zabawy ma swoją nazwę. W chwili, w której wodzirej przeczyta daną nazwę, uczestnik wstaje, obiega swoje krzesło i siada z powrotem. Osoba, która się pomyli lub nie zareaguje na swoją nazwę zostaje ukarana kieliszkiem wódki. 

Przechodzenie pod sznurkiem

Potrzebujemy sznur albo linę o długości ok. 4 m. Wybieramy kilka par i ustawiamy naprzeciwko siebie na środku sali. Pomiędzy nimi rozciągnięty jest sznurek. Każda para przechodzi pod sznurkiem tak, aby go nie dotknąć. Na samym początku sznurek trzymany jest wysoko, lecz z każdym kolejnym zejściem sznurek jest niżej. Osoby będące w parze muszą się trzymać cały czas za ręce. Odpada para, która dotknie sznurka, wygrywa zaś ta, która zejdzie najniżej nie dotykając go. 

Zabawy ślubne, tak jak każdy wyścig, potrzebuje odpowiedniej oprawy i nagrody. Dla dorosłych może to być wódka czy wesoły drobiazg. Zabawy takie idealnie dogadują gości weselnych, rozluźniają atmosferę oraz sprawiają, że cała sala to jedna, wielka rodzina.

Źródło: https://ometv.pl

5/5 - (1)